Chráněné bydlení

 Startovací byty - byty chráněného bydlení – slouží zletilým v dětském domově před „odchodem do života“. Byty pomáhají k přípravě na samostatný život.

 

Dětský domov má k dispozici:

1 byt chráněného bydlení přímo v budově dětského domova  v Nymburce/ zde mohou být ubytovaní i sedmnáctiletí/

          

3 byty garsoniéry pro dva nájemníky v nedalekých Milovicích – garsoniéry jsou v panelovém domě, ve kterém žije i čtvrtá rodinná skupina našeho dětského domova.

 

Tyto  byty  jsou využívány i jako sociální byty, určené pro bývalé zletilé svěřence dětského domova. Sociální byt mohou bývalí svěřenci užívat nejdéle po dobu tří až čtyř let, musí být zaměstnáni a hledat si vlastní bydlení. Sociální byty jsou standardně vybaveny.

 

Děti, které byty užívají, jsou důsledně vedeny k dodržování smluvních podmínek, provozního řádu a jsou konfrontovány s jejich případným porušováním. Možnost získat po odchodu z dětského domova zázemí až na tři roky, je vyvážena odpovědností za vlastní jednání. Velkou oporou pro nájemníky těchto bytu jsou vychovatelé rodinné skupiny.

Za podpory města Nymburka i Milovic a Církve husitské se nám daří získávat byty pro odcházející zletilé. V Nymburce žijí naše „bývalé děti“ již ve třech bytech a v Milovicích v jednom bytě v části Mladá.

PřílohaVelikost
P1070551.JPG1.65 MB
P1070553.JPG1.82 MB