Nadační fond Pepina

V Dětském domově se žije zase o něco lépe. Vždyt aby taky ne,  do domova zavítala Pepina...Jako první každého okamžitě napadne otázka: Kdo že je Pepina? Mnozí již vědí, ale pro nezasvěcené je nutno podotknout, že Pepina je překrásná ovčí slečna, oblečená zpravidla ve slušivých červených šatečkách. Původně malá háčkovaná ovečka přerostla v živoucí symbol a maskota. Přestože Vám může občas připadat maličko pubertální, svým přátelstvím s našimi dětmi a nezměrnou energií vytváří atmosféru celého projektu, který, jak doufáme, nebude omezen na jediný koncert, ale bude pokračovat řadou neméně úspěšných akcí.

            Nápad připravit koncert vzešel ze spolupráce s herci Miluší Bittnerovou a Rudolfem Kubíkem. Tato spolupráce posléze přerostla v přátelství, a tak nadšení a zápal nakonec způsobily, že  ze zamýšleného malého večerního koncertu vznikl rozsáhlý projekt se spoustou doplňkových akcí a upomínkových předmětů.

            A tak nejenže si ještě dnes můžete u kolemjdoucích sem tam všimnout odznáčku s naší Pepinou, ale nymburské náměstí jistě pamatuje autogramiádu slavných osobností (mj. Jaroslava Obermaierová nebo Petr Vágner). Z té byla nejvíc nadšená právě Pepina.

            Ostatně Pepininy náklonnosti ke slavným osobnostem si na koncertě nemohl nikdo nevšimnout. Moderátoři Miluše Bittnerová a Rudolf Kubík se marně snažili držet milou ovečku stranou, když se na jevišti objevovaly osobnosti jako Petra Janů, Hana Křížková, Vlasta Horváth nebo Eva Pilarová. S Romanem Vojtkem si Pepinka dokonce „vystřihla“ tanec, jenž by se dal bez nadsázky nazvat hříšným. Atmosféra celého koncertu překvapila nejenom diváky, ale dokonce i samotné účinkující a pořadatele. S lehkostí, provázeni dobrou náladou se na jevišti vystřídala plejáda nejrůznějších osobností, ať už mladých nebo ještě mladších. Možná i díky tomu, že nebyl nikomu přislíben honorář, se podařilo celý program poslepovat z přátelství a chuti pomoci. Nové hřiště na dvoře DD Nymburk je toho důkazem.

            Nezbývá tedy než poděkovat...a doufat v další úspěšná léta s Pepinou.

 

 

Pepina má svoje stránky na adrese www.fondpepina.cz

 

ddfVíce